Chicago, miasto wspaniałej kultury

Chicago jest miastem różnorodnym kulturalnie, mieszają się w nim wpływy kultur Zachodu, Afryki, Azji, krajów Latynoskich i Europy. Wpływy te można odnaleźć w tworzonym tu filmie i znanej na całym świecie, charakterystycznej muzyce – soulu, jazzie, rapie i bluesie.

Film
Pasjonatom kina, warto polecić loty do Chicago. W październiku rokrocznie odbywa się Chicago International Film Festival. Jest to najdłużej odbywający się nieprzerwanie festiwal filmowy w Ameryce, na którym będziesz mógł obejrzeć filmy z całego świata, pokazujące idee wielokulturowości. Możesz także wraz z rodziną wybrać się na Chicago International Children’s Film Festival, skierowany do odbiorców pomiędzy 2 a 16 rokiem życia. Dzieci będą mogły tam obejrzeć filmy, spotkać się z aktorami albo uczestniczyć w profesjonalnie prowadzonych warsztatach.

Muzyka
Największym z festiwali muzycznych odbywających się w Chicago jest Lollapalooza. Będziesz mógł na nim zobaczyć największe gwiazdy współczesnej muzyki, takie jak Red Hot Chili Peppers, czy Black Sabbath. Jeśli wolisz jednak muzykę bardziej niezależną, możesz pojechać na Pitchfork Music Festival. Jest to niedrogi festiwal, skupiający się na promowaniu muzyki alternatywnej, zarówno rockowej, jak też i rapowej. Jeśli wolisz muzykę jazzową i bluesową, w Chicago odbywają się dwa największe na świecie darmowe festiwale muzyczne – Chicago Jazz Festival i Chicago Blues Festival. Autorzy chicagowskich festiwali dużo uwagi poświęcają rozwojowi scen muzycznych, zapraszając, oprócz uznanych zespołów, młode, perspektywiczne grupy.

Multikulturowość
W Chicago odbywa się rokrocznie ponad czterysta małych, osiedlowych festiwali. Ich celem jest animacja lokalnych społeczności – ich jedzenia, zwyczajów, wyrobów, muzyki. Dzięki temu będziesz mógł odwiedzić zarówno festiwale greckie, ukraińskie, afrykańskie, ale też promujące recycling lub piwa z całego świata. Spacerując wzdłuż festiwalowych uliczek, będziesz mógł poznać wielokulturową historię miasta.