Ciekawy pomysł na wczasy – wyspa Saaremaa

Zarówno w okresie letnim jak i jesiennym porty lotnicze zapełniają się turystami, którzy chcą zwiedzić Europę i świat. Na pokładach samolotów możemy spotkać się z bardzo wysoką jakością usług. Wiele linii lotniczych zachęca do dalekich podróży. Często wybieramy zwiedzanie stolic na naszym kontynencie lub także znane kurorty z plażami i hotelami all inclusive. Niegdyś najpopularniejszymi miejscami była Hiszpania, Włochy czy Grecja. Według statystyk bardzo wysoko stał zawsze także i Egipt. Latanie stało się tak popularne, ze bardzo często zaczynamy wybierać się na wczasy na inne kontynenty.

Wyspa Dziewicza

Jednym z coraz częściej odwiedzanych miejsc jest Wyspa Dziewicza. Estońska wyspa Saaremaa jest prawie bezludna. Turysci nie nocują tutaj w hotelach, lecz w gospodarstwach agroturystycznych. Dla podróżnych wielką atrakcją jest nocleg w porośniętych mchem, ukwieconych chatach. Domy często są drewniane, pokryte strzechą. Gospodarze oprócz noclegu proponuje regionalne jedzenie. Warto zobaczyć tu stolicę wyspy Kuressaare ze wspaniałym XIV wiecznym zamkiem obronnym, który zlokalizowany jest nad samym morzem. Symbolem tego miejsca są drewniane wiatraki. Niegdyś było ich prawie osiemset, niestety teraz liczba znacznie zmalała tylko do pięciu. Wczasy w tym miejscu to niezapomniana przygoda i mnóstwo atrakcji, które będziemy wspominać cały rok.

Seoul Tower

Wielu podróżnych wybiera się także na Daleki wschód. Warto zobaczyć tu przepiękny Seul. Przede wszystkim wycieczkę warto rozpocząć od wjazdu na wieże komunikacyjno- widokową Seoul Tower. Tutaj zobaczymy jaka ogromną metropolię możemy podziwiać. Nie można zapomnieć o przepięknym obiekcie ze światowej listy Unesco jakim jest pałac Changdeokgung. Dużą atrakcją jest park rozrywki Lotte World. Niezależnie od pory roku i pogody można tu wspaniale spędzić czas. Kuchnia koreańska jest bardzo pikantna, smaczna i zdrowa. Wiele dan możemy serwować także po powrocie do domu. Z takich wczasów możemy przywieźć wiele oryginalnych pamiątek.