Jak odpowiednio dobrać bieliznę wyszczuplającą?

Aby bielizna modelująca była wygodna i niewidoczna, a przy tym spełniała swoją podstawową funkcję powinna być odpowiednio dobrana. Chodzi nie tylko o sam rozmiar, to jest oczywiste, ale i o typ sylwetki, bo też i od niego poniekąd będzie zależało, którą część ciała chcemy wymodelować.

Podstawą udanych zakupów jest cierpliwość. Nie możemy więc kupować bielizny wyszczuplającej w pośpiechu. Musimy ją bowiem dokładnie obejrzeć i przymierzyć. Pamiętajmy też o tym, że tego typu rzeczy nie mierzy się łatwo i trzeba się trochę natrudzić, aby w ogóle „wcisnąć” na siebie body czy halkę.

Najbardziej uniwersalnym produktem dla kobiet o każdym typie sylwetki są koszulki i halki wyszczuplające. Ich działanie skupione jest zazwyczaj na brzuchu i biuście, a w przypadku tych ostatnich także na pośladkach. Niwelują one zbędne fałdki i sprawiają, że nic się pod odzieżą nie odznacza.

Panie, które maja kłopot głównie z pośladkami powinny się zastanowić nad zakupem majtek modelujących. Mają one za zadanie podnieść i wymodelować pośladki, dodatkowo niektóre z nich mają nogawki, dzięki którym także uda wyglądają korzystniej. Dla kobiet chcących ukryć niedoskonałości na brzuchu ( przede wszystkim dla tych z lekką nadwagą, młodych matek ) są przeznaczone różnego typu gorsety, a także majtki z wyższym stanem.

Poza tym jeśli chcemy wyszczuplić i brzuch i pośladki warto pomyśleć nad zakupem body. Wybór wśród tego typu asortymentu jest naprawdę duży. Najważniejszą kwestią jest mierzenie. Nie możemy bielizny wyszczuplającej kupić na przysłowiowe „oko”, to zupełnie mija się z celem. Musimy mieć pewność, że wybrana rzecz dobrze na nas leży i jest idealnie dopasowana. Warto też dokładnie obejrzeć z jakiej tkaniny jest uszyta, jaki jest jej krój i wykończenie. Nie kupujmy pierwszego z brzegu body, bo może się okazać, że wydane przez nas pieniądze poszły na marne. A my nic na tym nie zyskamy.