Jak przygotować się do wyprawy kamperem?

Podróż kamperem to zazwyczaj dłuższa wyprawa – dzięki takiej formie podróży można więcej zobaczyć niż np. przy przemieszczeniu się między hotelami. W kamperze nie ogranicza nas praktycznie nic – nie licząc może ewentualnych miejsc postojowych na nocleg. O czym trzeba pamiętać, wybierając się na taką wyprawę?

Zaplanuj trasę podróży i postoje na nocleg

To coś, od czego powinno się zacząć przygotowanie do każdej wyprawy. Warto sobie na samym początku zadać kilka pytań. Po pierwsze – gdzie chcemy się udać? Po drugie – co chcemy zobaczyć i na czym nam szczególnie zależy? Wreszcie po trzecie – ile orientacyjnie będzie trwać podróż oraz w jakich miejscach chcemy się zatrzymać? Szczególnie ważne są dwa ostatnie pytania, bo to od nich powinniśmy uzależnić poszukiwanie punktów, w których bezpiecznie zatrzymamy się na nocleg kamperem.

Komfort podróży, czyli klimatyzacja do przyczepy kempingowej to podstawa

Przygotowanie do wyprawy kamperem wiąże się także z zadbaniem o komfort podróży. Warto przede wszystkim zadbać o wygodny materac, koce i poduszki, ale także o strefę kuchenną (sztućce, talerze, garnki, miski, termos) oraz wyposażenie łazienki. Jeśli w podróż wybieramy się latem, duże znaczenie będzie miała klimatyzacja do przyczepy kempingowej. Przed jej zakupem warto skonsultować się z wykwalifikowanym sprzedawcą, ponieważ producenci oferują różne modele. Klimatyzacja do przyczepy kempingowej przyda się zwłaszcza podczas dłuższych podróży.

Warto zadbać o własne nastawienie

Przed wyprawą kamperem warto zadbać również o… własne nastawienie (i oczywiście współtowarzyszy podróży, jeśli tacy są). Z jednej strony należy naszykować się na pewne utrudnienia. Wprawdzie kampery zazwyczaj są dość wygodne, a podróż nimi jest znacznie wygodniejsza i bardziej komfortowa niż w przypadku podróży zwykłym autem bez przyczepy, jednak wciąż długie podróże wymagają pewnych poświęceń. Warto jednocześnie mieć świadomość, że podróż kamperem to niemal nieograniczone możliwości, a każda taka wyprawa to szansa na unikalne doświadczenia.