Jak zrobić lody?

Lody to jeden z najbardziej znanych i lubianych deserów na całym świecie. Okazuje się, że zamiast je kupować, można je sporządzić w łatwy i szybki sposób. Ponadto większość smakoszy twierdzi, że to właśnie lody domowej roboty są najlepsze. Jaki jest przepis na lody?

Jakich składników potrzebujemy do zrobienia lodów?

Pewnie zastanawiasz się, jak zrobić lody? Okazuje się, że do tego potrzebujesz banalnie prostych i używanych na co dzień w kuchni składników. Są nimi:

  • cukier puder
  • mleko (najlepiej tłuste 3,2%)
  • żółtka jajek
  • śmietana kremówka

W zależności od smaku i aromatu, jaki chcemy uzyskać, możemy opcjonalnie dodać takie składniki jak: laska wanilii i owoce. W sezonie letnim można dodać świeże owoce, natomiast poza nim jesteśmy zmuszeni, aby sięgnąć po mrożonki. Opcji smakowych jest naprawdę wiele. W modzie są niecodzienne połączenia smakowe i dodatki. Zastanawiając się, jak zrobić lody, warto przemyśleć też smak, jaki chcemy uzyskać. W tym celu warto sięgnąć po takie dodatki jak: mak, sezam, czy miętę. Pozwoli to nadać wyrazisty i nieco zaskakujący smak.

Przejdźmy do sedna, czyli jak zrobić lody

Znamy już składniki, jakich potrzebujemy, jednak przed tym, zanim zdradzimy, jak zrobić lody, należy ustalić proporcje. Są one uzależnione od ilości lodów, jaką chcemy uzyskać. Tak na przykład 6 żółtek w połączeniu z 2 łyżkami śmietany i 1 szklanką mleka pozwoli utrzymać aż 1,5 litra lodów, co odpowiada nieco większemu opakowaniu lodów. Całość należy zmiksować, a dopiero potem dodajemy dodatkowe składniki, na które się zdecydowaliśmy. Kolejnym ważnym elementem jest czas zamrażania. Ten powinien wynosić około 6 godzin. Wiele osób, gdy zastanawia się, jak zrobić lody, zapomina o tym, że składniki powinny być bardzo dobre jakościowe. Tylko wtedy lody będą miały prawdziwy i głęboki smak. Jak widać zrobienie domowych lodów nie jest takie straszne, jak na początku, mogłoby się wydawać. Czynność ta nie wymaga od nas również poświęcenia dużej ilości czasu. Takim deserem można pozytywnie zaskoczyć naszych gości, dlatego zapamiętaj, jak zrobić lody, bo nigdy nie wiesz, kiedy sięgniesz po przepis.