Salon fryzjerski-jak wygrać z konkurencją?

W obecnych czasach na rynku funkcjonuje bardzo dużo zakładów fryzjerskich. Spotkamy je nie tylko w dużych miastach, w centrach handlowych, ale nawet na wioskach. Nowe salony fryzjerskie nieustannie się otwierają i również szybko zamykają. Dlaczego tak się dzieje?

Nie wszyscy wytrzymują walkę konkurencyjną. Salony otwierają często nieodpowiednie osoby. Młode dziewczyny sugerują się jedyni wysokimi cenami usług i ilością salonów i są przekonane, że wystarczy cokolwiek otworzyć, aby zarabiać łatwe pieniądze a tak nie jest. Niezależni od ilości konkurencji liczy się przede wszystkim, jakość obsługi i fachowe umiejętności fryzjerów. Dzisiejszy rynek fryzjerski jest bardzo wymagający, bo dzieje się w nim naprawdę dużo. Nie wystarczy nauczyć się strzyc dwie fryzury i robić dwa upięcie by mieć dochodowy salon. Dzisiaj w świecie fryzur wszystko dynamicznie się zmienia i trzeba za tymi zmianami podążać. Właściciel salonu oraz wszystkie fryzjerski muszą, więc chcieć nieustannie się szkolić i mieć na to pieniądze. Poza tym salon musi być w dobrej lokalizacji. Jeśli chcemy mieć wysokie ceny to i salon musi być w prestiżowej lokalizacji, za którą trzeba odpowiednio zapłacić. Wnętrze musi być nowoczesne, estetyczne i przede wszystkim czyste.

Fryzjerki swoim wyglądem również muszą przyciągać klientów. Kluczowa jest profesjonalna obsługa klienta. Trzeba być grzecznym, pomocnym i umieć słuchać klienta. Zmorą polskich salonów są fryzjerki, które nie słuchają o co klient prosi bo i tak robią to co same uważają za stosowne. Większość salonów funkcjonuje obecnie w systemie zapisów. Jeśli więc klienta jest zapisana na daną godzinę to nie może być tak, że przychodzi i czeka długo aż ktoś się nią zajmie. Dobry salon fryzjerski wymaga także odpowiedniej promocji. Kluczowy jest tu Internet. Warto mieć front page, bo jest to doskonała forma do tego by prezentować ostatnie fryzury i stylizacje wykonane w salonie. Klientki szukają dziś wielu różnych usług, dlatego należy ogłaszać, że ma się w ofercie przedłużanie włosów, ombre, farbowanie czy upięcia ślubne.