Żurawina – naturalny sposób na chory pęcherz

Zapalenie pęcherza moczowego należy do chorób pospolitych i stosunkowo częstych naszej populacji. Co ważne, dotyka osoby bez względu na wiek, jednakże na zapalenie pęcherza bardziej narażone są kobiety. Gdy infekcja ta nie jest bardzo nasilona w większości wystarczy sięgnięcie po sprawdzone domowe sposoby, które pomogą przywrócić nasz układ moczowy na właściwe tory. Jedną z takich naturalnych metod jest żurawina.

Zapalenie pęcherza moczowego

Zapalenie pęcherza to częsta przypadłość, która dotyczy zakażenia dolnego odcinka dróg moczowych (ZUM). Poza pęcherzem zakażenie dolnych dróg moczowych może odnosić się także do cewki moczowej. W pierwszym roku życia zapalenie pęcherza moczowego częściej dotyka chłopców, natomiast później ta sytuacja ulega całkowitej zmianie. Dlatego też uznaje się, że między 2 a 50 rokiem życia zdecydowaną większość chorych stanowią dziewczynki i kobiety. Jest to wynikiem odmiennej budowy cewki moczowej oraz jej położenia. Cewka moczowa znajduje się bowiem blisko odbytu, przez co patogeny chorobotwórcze mogą w łatwy sposób przedostać się do przedsionka pochwy, a następnie do pęcherza.

Za zapalenie pęcherza moczowego najczęściej są odpowiedzialne bakterie, wirusy oraz grzyby.

Żurawina, czyli domowy sposób na chory pęcherz

Nie zawsze zapalenie pęcherza moczowego musi okazać się groźne. Gdy nie ma ono wyjątkowo nasilonej formy skuteczne w walce z nim będą domowe sposoby, po które sięgnąć możemy w każdej chwili. Jednym z nich jest spożywanie żurawiny. Co takiego niezwykłego ma w sobie ten niepozorny owoc?

Żurawina to cenne źródło witaminy B1, B2 oraz C, a także wapnia, fosforu, miedzi i jodu, taniny, kwasu cytrynowego oraz jabłkowego oraz taniny.

Żurawina jest sprawdzoną metodą leczenia zakażenia dróg moczowych, ponieważ posiada ona właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybiczne, czyli wspomaga organizm w zwalczaniu tychże szkodników. Infekcje dróg moczowych są najczęściej wywoływane przez bakterie E. Coli, które osadzają się w drogach moczowych i w taki sposób powstają stany zapalne. Żurawina zmniejsza przyczepność bakterii E. Coli do ścian dróg moczowych, a następnie je wypłukuje, co w efekcie zmniejsza ich ilość w moczu.

W jakiej formie przyjmować żurawinę? Może to być zwyczajna garść suszonej żurawiny spożywana każdego dnia, jak i żurawina na pęcherz w formie tabletek. Na zapalenie pęcherza pomóc może Żuravit w formie kapsułek, stworzony na bazie ekstraktu owoców żurawiny wielkoowocowej. Ponadto, warto sięgnąć również po Uro Up, który łączy w sobie owoce żurawiny oraz skrzypu polnego, jak i Urinal mający za zadanie wzmocnić odporność dolnych dróg moczowych.