Bezpieczeństwo dzieci w inteligentnych domach

Bezpieczeństwo dzieci jest dla każdego rodzica priorytetem, dlatego mając możliwość zapewnienia im jak najlepszej opieki coraz częściej sięgamy po rozwiązania inteligentnego domu. Przy okazji zapewniamy sobie duży komfort życia oraz więcej spokoju. Co może nam zaoferować dom inteligentny? I na co warto zwrócić uwagę myśląc o bezpieczeństwie dzieci?
Najnowsze osiągnięcia techniki mają za zadanie przede wszystkim zapobiegać nieszczęśliwym wypadkom poprzez automatyczne wyłączanie, bądź brak dostępu dla naszych pociech. Na uwagę zasługuje niedawno przeprowadzone badanie instytutu matki i dziecka które pokazuje że dzieci w wieku do lat 5 najczęściej ulegają wypadkom właśnie w domu. jest to spowodowane ilością czasu w nim spędzanym oraz dużą mobilnością w tym okresie.

Systemy bezpieczeństwa dla saun i basenów

Zabezpieczenia dla dzieci są często skutkiem ubocznym udogodnień dla rodziców. Jeżeli posiadamy saunę i basen warto pomyśleć o systemie chroniącym te miejsca przed ciekawskim szkrabem. Kontrola temperatury, oraz innych funkcji sauny mogą być dostępne tylko dla rodziców. Natomiast basen powinien być wyposażony w osłonę tak aby po skorzystaniu z niego można było go łatwo zakryć.

Systemy bezpieczeństwa dla kuchni i salonu

Dom inteligenty ma ogromne pole do popisu w kuchni. Tam gdzie znajdziemy najwięcej przedmiotów które nie tylko mogą zranić, ale spokojnie potrafią zabić. Kuchenka może zostać wyposażona w funkcje dezaktywacji. Wszystkie guziki i pokrętła są niezwykle atrakcyjne dla dziecka i niestety często jest w stanie do nich sięgnąć. Szafki oraz szuflady również możemy wyposażyć w zamknięcie. Oczywiście nie dajmy się zwariować, gdyż zabezpieczanie każdej przestrzeni mija się z celem ale jeżeli mamy jakieś hobby, które wymaga np, ostrych narzędzi – nie warto kusić losu.
Zabezpieczenia gniazdek oraz czasowe wyłączenie telewizji są najbardziej popularnymi technologiami. Gniazdka ulokowane są nisko przy podłodze, dlatego warto o tym pomyśleć w pierwszej kolejności. Telewizja natomiast czasami potrafi zaszokować nawet dorosłych.
Systemy bezpieczeństwa dobieramy w zależności od potrzeb. Czasami wystarczy nam jedno udogodnienie, a w innym wypadku wszystkie. Rodzice nie zawsze są w domu i nie są w stanie wszystkiego kontrolować. Dlatego też systemy bezpieczeństwa odciążają nas w bardzo skuteczny sposób.