Czy pasy do ćwiczeń mogą zróżnicować trening?

tasmy-trx

Przygotowujesz na przykład sobie nowe pomieszczenia do ćwiczeń, ale brakuje Ci jednak czegoś do realizacji treningu? Skuteczniejsze trenowanie na pewno będą nam gwarantowały specjalne pasy do ćwiczeń, które ostatnie są bardzo modne. Ich zaletą jest to, że mogą być stosowane również przez amatorów.

Jakie zalety konkretnie oferuje nam taśma do ćwiczeń?

Wiele osób przede wszystkim zastanawia się nad tym, jak jeszcze można bardziej zróżnicować trening, aby był wydajniejszy i skuteczniejszy. Na pewno liczyli się tutaj oczywiście wykorzystywanie kompleksowych rozwiązań, jeżeli chodzi o ćwiczenia wszystkich partii mięśni. Zwracają na to uwagę nie tylko doświadczeni trenerzy, ale również turyści, czy też biegacze. Prawdziwą rewolucją w sporcie okazała się taśma TRX, która zresztą została opracowana przez amerykańskiego komandosa. Genezą powstania tego produktu wspomagającego trening była, jak to się zwykle okazuje w takich sytuacjach często, życiowa pragmatyka. Otóż komandosi oraz żołnierze niejednokrotnie muszą długi czas przebywać w ekstremalnych warunkach. Mogą to być jakieś obozy szkoleniowe, gdzie jest mało przestrzeni albo na przykład łódź podwodna, czy też statek i rzeczywiście wtedy nie ma co liczyć na salę treningową. W takich warunkach jednak właśnie perfekcyjnie będzie się sprawdzała taśma TRX. Potrzebujemy tylko minimum przestrzeni, a zaangażować można tutaj rzeczywiście wszystkie mięśnie. Mylne jest też przypuszczenie, że będzie to tylko lekki trening. Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz od tego, jaką techniką będziemy ćwiczyć.

Czy taśma TRX także gwarantuje nam bardzo intensywne zmęczenie?

Amatorzy, którzy nie mają zbyt dużego zorientowania w takich produktach, wychodzą z założenia, że zmęczyć się można tylko i wyłącznie na siłowni albo biegając wokół boiska. Tymczasem właśnie takie taśmy pozwalają nam zaangażować wszystkie partie mięśni, a przede wszystkim możemy tu ćwiczyć mięśnie głębokie. To zresztą powie nam każdy doświadczony trener i jest to jedna z ważniejszych kwestii, jeżeli chodzi o treningi wydolnościowe, a także kondycyjne. Istnieje cała masa technik, które gwarantują nam skuteczniejsze wykorzystanie tego rodzaju pasów do ćwiczeń. Przede wszystkim wykorzystujemy tutaj ciężar własnego ciała. Możemy, więc regulować obciążenie, stawiając mniejszy lub większy opór. Już po kilkunastu ćwiczeniach zauważymy, jak bardzo są to przydatne akcesoria i jak dużo mięśni udało nam się uruchomić, o których istnieniu wcześniej nie wiedzieliśmy.