Emolienty

Stosowanie emiolientów oraz profesjonalnych preparatów do higieny u niemowląt jest bardzo ważne. Preparaty, takie jak Cetaphil Baby pozwalają na prowadzenie bezpiecznej i skutecznej higieny niemowlęcia, na dokładnie takim poziomie jakiego potrzebuje dziecko. Preparaty kosmetyczne tego rodzaju dostępne są dla dzieci już od 1-szego dnia życia!

Czym jest Cetaphil baby i dlaczego warto go stosować?

Cetaphil baby to nic innego, jak specjalny dermokosmetyk dedykowany do higieny i pielęgnacji skóry oraz włosów u dzieci już od pierwszego dnia życia. Hipoalergiczna i delikatna formuła oparta jest jedynie o dwa składniki pielęgnacyjno-higieniczne:

  • Pantenol,
  • Glicerynę.

Oba z tych składników nie mają działania alergizującego, wykazują działanie łagodzące, pielęgnujące i nawilżające skórę. U niemowląt skóra narażona jest na wiele dolegliwości, które nie są tak typowe dla dzieci w starszym wieku oraz osób dorosłych. Wśród tych problemów wskazać trzeba przede wszystkim na niedostateczną szczelność bariery naskórkowej oraz słabe wykształcenie warstwy rogowej naskórka.

Skóra niemowlęcia jest wysoce uwodniona, a przez to delikatna, miękka i aksamitna. Niestety, ale np. niedobory ceramidu (charakterystyczne np. dla atopowego zapalenia skóry) prowadzić mogą do utraty szczelności naskórka, nadmiernej utraty wody z głębokich warstw naskórka i wystąpienia objawów AZS – świądu, suchości oraz zmian ogniskowych. Utrata szczelności naskórka sprawia, że przez tą warstwę wnikają liczne substancje o potencjalnym działaniu alergizującym.

W jaki sposób Cetaphil baby wspomaga pielęgnację skóry?

Bezpieczna formuła, oparta wyłącznie o dwa hipoalergiczne składniki, bez drażniących alkoholi, parabenów, oleju mineralnego oraz innych składników gwarantuje przede wszystkim utrzymanie doskonałego nawilżenia, przy zachowaniu doskonałych właściwości myjących. Pielęgnacja skóry dziecka, szczególnie tak małego jest bardzo kompleksowa, a Cetaphil baby sobie doskonale z tym wyzwaniem radzi i warto go na pewno stosować.