Jak przygotować skórę twarzy przed ważnym wyjściem?

Przed wielkim wyjściem, takim jak wesele lub inna ważna uroczystość pamiętamy, aby na twarz nałożyć makijaż, ubrać piękną sukienkę oraz drogą biżuterię. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że żaden makijaż nie będzie wyglądał dobrze, jeśli nie przygotujemy odpowiednio skóry twarzy.

Mocny peeling przed makijażem

Regularnie powinnyśmy złuszczać martwy naskórek z naszej twarzy. Peeling skóry twarzy należy wykonywać przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli jednak planujemy wyjście na ważną uroczystość, zawsze powinnyśmy dzień wcześniej zadbać o prawidłowe złuszczenie naskórka. Jeśli bowiem tego nie zrobimy, nasz makijaż nie będzie wyglądał dobrze. Pod podkładem mogą pojawić się odstające, suche skórki, szczególnie na nosie oraz na czole i brodzie. W efekcie nie będziemy wyglądać atrakcyjnie, a przez to też nie będziemy czuć się dobrze, co jest bardzo istotne na ważnej dla nas uroczystości. Warto wybrać peeling dostosowany do skóry naszej twarzy. Jeśli jest ona bardzo wrażliwa, zastosujmy peeling enzymatyczny, który będzie delikatny dla naszej cery. Wówczas wystarczy, że grubą warstwę produktu nałożymy na oczyszczoną skórę i poczekamy 10-15 minut. Po tym czasie należy zmyć peeling. Tego typu produkt będzie idealny także dla osób z cerą trądzikową. Jeśli nie mamy większych problemów ze skórą twarzy i zależy nam na efekcie mocnego złuszczenia, warto wybrać peeling mechaniczny gruboziarnisty. Chcąc osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty, obok peelingu możesz użyć maski złuszczającej lub głęboko oczyszczającej.

Krem nawilżający przed makijażem

Równie ważne, co złuszczenie martwego naskórka jest odpowiednie nawilżenie skóry twarzy. W speelingowaną skórę każdy produkt wchłonie się dużo lepiej. Najważniejsze jest użycie odpowiedniego kremu nawilżającego. Warto jednak pamiętać, aby krem zastosowany na skórę przed makijażem nie był zbyt ciężki. Wówczas nasza skóra może szybko się przetłuścić. Jest to ważne szczególnie dla dobrze wyglądającego podkładu – zbyt ciężki krem może spowodować szybkie zwarzenie się fluidu na naszej skórze. Najlepiej wybrać krem delikatny, ale mocno nawilżający. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla skóry przetłuszczającej się będzie krem w formie żelowej. Cera alergiczna lubi natomiast dermokosmetyki. Aby podbić efekt nawilżenia możemy zastosować także maseczkę nawilżającą.

Odpowiednie kosmetyki do makijażu

Dla dobrze wyglądającego makijażu ważne jest także to, jakich kosmetyków używamy. Powinny być to produkty dostosowane do specyfiki naszej skóry. Szczególnie ważne jest odpowiednie dobranie podkładu. Innego bowiem fluidu użyjemy mając cerę tłustą, a innego mając cerę suchą. Posiadaczki skóry suchej powinny decydować się na podkłady nawilżające dające satynowy efekt. Natomiast skóra przetłuszczająca lubi fluidy matujące. Dzięki nim nasza cera nie będzie zbyt szybko się świecić. Posiadaczki cery trądzikowej często wybierają podkłady silnie kryjące. Jest to zrozumiałe, jednak nie należy również stosować zbyt ciężkich fluidów, które mogą zapchać nasze pory, a przez to pogorszyć stan naszej skóry.