Powody, dla których nie możesz schudnąć

Wiele osób zmaga się ze zrzuceniem nadprogramowych kilogramów. Niestety często zdarza się, że ich wysiłki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a waga wciąż stoi w miejscu, zamiast pokazywać coraz mniejsze liczby. Co może być przyczyną naszych ciągłych, dietetycznych niepowodzeń?

Nieregularne spożywanie posiłków

Rozpoczynając odchudzanie często skupiamy się przede wszystkim na tym, aby jeść jak najmniej. Wielokrotnie próbujemy coraz to nowych diet, których twórcy obiecują, że dzięki nim zrzucimy bardzo wiele kilogramów w krótkim czasie. Próbujemy wielu sposobów, niemalże codzienne wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „co na odchudzanie?”. Tymczasem nie należy szukać dróg na skróty. Kluczem do zrzucenia nadprogramowych kilogramów jest po prostu regularne spożywanie 4-5 lekkostrawnych posiłków. Jednym z największych błędów podczas odchudzania jest niejedzenie śniadania, a najadanie się na zapas dopiero wieczorem. Wówczas organizm nie spala kalorii na bieżąco, a tylko magazynuje tłuszcz. W ten sposób spowalniamy przemianę materii. Aby ją przyspieszyć możemy skorzystać z naturalnych suplementów na odchudzanie, jednak zawsze podstawą jest prawidłowy sposób odżywiania się.

Zbyt mało aktywności fizycznej

Przy odchudzaniu dieta jest najważniejszym aspektem. Nie wolno pomijać jednak aktywności fizycznej. Sport powinniśmy uprawiać co najmniej 4 razy w tygodniu, aby zapewnić sobie zdrową i dobrze wyglądającą sylwetkę, a przede wszystkim dobrą kondycję naszego organizmu. Jeśli wydaje nam się, że nie lubimy sportu, ponieważ nienawidzimy na przykład biegać, nie powinniśmy się zrażać. Warto wypróbować wiele dyscyplin sportowych, a na pewno trafimy w końcu na taką, której uprawianie będzie sprawiać nam przyjemność, a jednocześnie będzie przynosiło korzyści nie tylko dla naszego ciała, ale również dla naszej psychiki.

Za mało wody w codziennej diecie

Dużym problemem wielu osób jest picie odpowiedniej ilości wody. Codziennie powinniśmy wypijać przeciętnie 2 litry wody, a w upalne dni powinny to być jeszcze większe ilości. Picie dużej ilości wody jest korzystne dla naszego organizmu, a jednocześnie wspomaga odchudzanie, przyspieszając naszą przemianę materii. Aby jeszcze lepiej podziałać na swoje ciało, możemy zwykłą wodę wzbogacić sokiem z cytryny. Nie pijmy natomiast słodzonych, gazowanych napojów.

Podjadanie między posiłkami

Wielu osobom wydaje się, że codziennie spożywają małe ilości jedzenia, a mimo to nie chudną. Nie dostrzegają jednak, jak wiele podjadają pomiędzy właściwymi posiłkami. Często bez większej świadomości sięgają przed telewizorem po chipsy, paluszki czy ciasteczka. Niedozwolone jest również nadmierne podjadanie przy przyrządzaniu posiłków. Wszystkie te rzeczy wliczają się do naszego codziennego limitu spożywanych kalorii, co może doprowadzić do tego, że zamiast deficytu kalorycznego osiągniemy wręcz nadwyżkę. Nie utracimy w ten sposób zbędnych kilogramów, a wręcz możemy doprowadzić do tego, że przytyjemy.