Preparaty APC – środki o wszechstronnych możliwościach

preparaty-apc

Preparat APC to z angielskiego All Purpose Cleaner, czyli produkt przeznaczony do uniwersalnego zastosowania. Znajduje zastosowanie w branży auto-detailingowej oraz w gospodarstwie domowym. Jest w 100% bezpieczny dla czyszczonych powierzchni i skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia z auta.

Zastosowanie preparatów APC w czyszczeniu samochodu

Preparat APC zawiera niskopienne substancje chemiczne o odczynie zasadowym, związki chelatujace i emulgatory. Można go bezpiecznie stosować wewnątrz i na zewnątrz samochodu, ale najlepiej w rękawiczkach, gdyż może uszkodzić skórę dłoni. APC nadaje się do czyszczenia powierzchni materiałowych, czyli podsufitki i pokrowców na fotele. Usuwa plamy i zacieki, nie trzeba go wypłukiwać, gdyż nie pieni się. Jednakże czyszczenie materiału tą metodą wpycha jedynie brud pod spód, nie wydobywając go na zewnątrz. Jest to doraxna pomoc w walce z plamami.

Preparat APC będzie odtłuszczał i oczyszczał z kurzy plastikowe części samochodu, takie jak deska rozdzielcza, nawiewy, kieszenie czy drzwi. Po zastosowaniu APC, kokpit można pokryć dressingiem, czyli środkiem konserwującym plastik.

Trudne do usunięcia zabrudzenia w komorze silnika z łatwością ulegną APC, w odpowiednio mocnym stężeniu. Plamy z oleju i smarów zostaną rozpuszczone i wyczyszczone. Karoseria również może być pielęgnowana za pomocą środków tego typu.

W jaki sposób używać preparatów APC?

W zależności od typu czyszczonej powierzchni, należy używać preparatu APC w odpowiednim rozcieńczeniu. Aby nie uszkodzić tapicerki czy deski rozdzielczej, warto stosować się do zaleceń producenta. Komora silnika może być czyszczona roztworem w proporcji 1:3, inne silne zabrudzenia na zewnątrz samochodu powinny być myte APC w proporcji 1:5. W przypadku prania tapicerki czy podsufitki, roztwór powinien wynosić 1:30, a do usuwania lekkich zabrudzeń z kokpitu czy tworzyw sztucznych, to 1:10. Preparat APC to skuteczny i niezastąpiony środek czyszczący do samochodów, który sprawi, że każde auto będzie lśnić czystością.