Najlepsze pomysły na prezent na dzień babci i dziadka

zestaw win - Najlepsze pomysły na prezent na dzień babci i dziadka

Nadejście nowego roku zwiastuje nadejście takich okoliczności jak Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Pierwszy z nich następuje 21 stycznia, drugi natomiast dzień później – 22 stycznia. Co zapewni uśmiech na twarzach seniorów? Personalizowane podarunki, coś dla zdrowia, czy może wyszukany zestaw win?

Personalizowane akcesoria dla dziadków

Każdy, kto chce podarować babci i dziadkowi praktyczny upominek, który będzie jednocześnie elegancki, powinien zdecydować się na coś, co jest niezbędnym akcesorium każdego domu: fartuch kuchenny, kapcie, ręczniki, poduszki czy rękawiczki. Bez wątpienia można na rynku znaleźć ciekawy zestawy dla dwojga.

Bardzo dobrze sprawdzą się również personalizowane niespodzianki, takie jak: album na zdjęcia z imieniem dziadka czy babci lub kubek, czy koszulka ze zdjęciem całej rodziny.

Bez wątpienia dziadkowie uciszą się również z flakonu nowych perfum, jak i z zestawu kosmetyków dla pielęgnacji. Jest to uniwersalny pomysł na prezent, który bez wątpienia sprawdzi się w przypadku takich okazji jak Dzień Babci czy Dzień Dziadka.

Zestaw win, ulubiona książka i nie tylko — ciekawe pomysły na prezent dla dziadka

Dziadkowie, szczególnie ci, którzy na emeryturze mają dużo wolnego czasu, z wielką chęcią oddają się czytaniu. Warto zastanowić się więc, jaka książka będzie najlepszym podarunkiem. Bez wątpienia książka ulubionego autora zawsze sprawia radość. Dość sporym powodzeniem wśród seniorów cieszą się również książki o tematyce technicznej lub historycznej. Co więcej, niejeden senior, który nie ma problemów z układem krążenia, podczas czytania lubi wypić coś mocniejszego. Tak więc, jeśli dziadek ma już sporo tytułów, warto zakupić zestaw win, który zaskoczy swoimi niepowtarzalnymi smakami. Ciekawym, a zarazem praktycznym prezentem na Dzień Dziadka będzie również flakonik perfum lub zestaw kosmetyków do golenia.

Z jakiego prezentu ucieszy się babcia?

Niemal każda babcia uwielbia spędzać swoje wolne chwile w kuchni. Piec, gotować i robić przetwory. W takim przypadku idealnym podarunkiem będzie książka kucharska lub przepiśnik. Świetnym pomysłem na prezent na Dzień Babci może okazać się wydanie książki z jej autorskimi przepisami. Ponadto bez wątpienia babcia ucieszy się również z zestawu odżywczych kosmetyków lub z grubych skarpet. W przypadku, gdy lubi ona aktywny wypoczynek, zaleca się wybrać ciepłą kurtkę lub kijki do nordic walking.