Agencja pracy za granicą: czy warto szukać pracy za jej pośrednictwem?

Pracy poza granicami kraju można zasadniczo szukać na trzy sposoby – dzięki pośrednictwu znajomych, na własną rękę (na portalach ogłoszeniowych) i poprzez agencję pracy za granicą. Która z opcji jest najkorzystniejsza? Czy agencja pracy za granicą jest w stanie zaoferować nam lepsze oferty pracy niż te, które sami znajdziemy?

Poszukiwania na własną rękę i przy pomocy przyjaciół, rodziny

Najczęściej kiedy decydujemy się wyjechać do pracy za granicę, w pierwszej kolejności pytamy znajomych, którzy już pracują w innym kraju, czy mają może na oku jakąś ofertę pracy dla obcokrajowca. Szukanie pracy „z polecenia” jest niezwykle popularne, głównie dlatego, że nierzadko omija się w ten sposób mnóstwo formalności – nawet rozmowy rekrutacyjne „z polecenia” są krótsze, a potencjalny pracodawca jest przychylniej nastawiony do kogoś, kto jest ceniony przez dobrego pracownika. Często przy szukaniu pracy za granicą wykorzystujemy też rodzinę – chcemy, by razem z nami szukała ogłoszeń. Popularne są także poszukiwania na własną rękę; osoby, które chcą wyjechać, przeglądają portale (również polskojęzyczne), na których zamieszczane są oferty pracy.

Agencja pracy za granicą: czy warto korzystać z jej usług?

Niemal w każdym mieście znajduje się chociaż jeden oddział agencji pracy za granicą. Czym właściwie jest agencja pracy za granicą? To podmiot, który pomaga Polakom w znalezieniu pracy poza granicami kraju. Agencja pracy za granicą dysponuje ofertami pracy prosto od sprowadzonych pracodawców zagranicznych – dzięki temu osoba, która zgłasza się do agencji ma pewność, że po przyjęciu oferty nie natknie się na oszusta. Warto także pamiętać, że agencja pracy za granicą pomoże w odpowiednim doborze pracy, zgodnie z zadeklarowanymi umiejętnościami. Istotny jest również fakt, że agencja pomoże w załatwieniu wszystkich formalności, a nierzadko nawet i wyjazdu za granicę i zakwaterowania. Skorzystanie z usług takiego podmiotu to dobre wyjście dla osób, które chcą szybko i bez większego wysiłku znaleźć ofertę pracy pasującą do ich potrzeb, umiejętności i poziomu znajomości języka.