Artykuły higieniczne przydatne w trakcie miesiączki

Każda dorosła kobieta, która przeszła okres dojrzewania doskonale wie, z czym wiąże się regularna miesiączka. Choć samo jej wystąpienie jest dobrą oznaką i mówi o zdrowiu organizmu to szczególnie problematyczna pozostaje kwestia higieny w trakcie miesiączki. Producenci kosmetyków i akcesoriów obecni na rynku prezentują kobietom dedykowane im artykuły, które pomagają sprawniej dbać o higienę w czasie okresu.

Jak dbać o swoją higienę w czasie miesiączki?

Najlepszą metodą pozbycia się uczucia dyskomfortu w czasie miesiączki jest regularna kąpiel. Niestety, w czasie dnia jest ona często niemożliwa z uwagi na podejmowaną przez kobiety pracę, szkołę, czy obowiązki domowe. Obecne na rynku kosmetyki i akcesoria pomagają w szczególny sposób zadbać o higienę miejsc intymnych i nie powodują podrażnień. Jakie artykuły są szczególnie przydatne w czasie miesiączki?
1. Podpaski lub tampony higieniczne – korzystanie z tych produktów jest absolutnie konieczne w czasie menstruacji. Wypływające z organizmu substancje są zatrzymywane przez te artykuły higieniczne, a zapach niwelowany jest przy pomocy specjalnych środków, jakimi nasączone są produkty. Podpaski i tampony należy zmieniać raz na kilka godzin, w zależności od intensywności miesiączki.
2. Wkładki higieniczne – choć są mniej chłonne od podpasek, to wiele kobiet korzysta z nich, jako zabezpieczenie przez zabrudzeniem bielizny podczas korzystania z tamponów. Wkładki higieniczne są cienkie i pochłaniają nieprzyjemne zapachy w czasie menstruacji. Dyskretnie układają się na bieliźnie i dają dodatkowe zabezpieczenie kobiecie w czasie miesiączki.
3. Chusteczki do higieny intymnej – choć są obecne na rynku od dawna to niewiele kobiet wie, jak przydatne mogą być w czasie menstruacji. Stosowanie chusteczek o pH dostosowanym do miejsc intymnych pozwala cieszyć się świeżością przez cały dzień.
4. Płyny do higieny intymnej – są nieocenione podczas kąpieli w czasie miesiączki, jednak stosować je można także po menstruacji. Ich pH odpowiada strefie intymnej kobiety, przez co skóra w tych okolicach jest świeża i mniej podatna na infekcje.

Dobre nawyki to profilaktyka chorób

Miesiączka jest powszechnie uważana za uciążliwą, ponieważ skutecznie ogranicza możliwości kobiet przez kilka dni w miesiącu. Odpowiednia higiena szczególnie w tym okresie ma duży wpływ na hamowanie rozwoju infekcji, czy chorób. Niewłaściwe dbanie o miejsca intymne oraz lekceważenie pierwszych objawów chorób przyczyniają się do ich poważnego rozwoju. Zarówno podpaski, wkładki higieniczne, jak i chusteczki do higieny intymnej powinny być powszechnie stosowane w czasie menstruacji.