Jak wygląda służba zdrowia w Wielkiej Brytanii?

Wielokrotnie narzekamy na polską służbę zdrowia. Uważamy, że za długo stoimy w kolejkach i zdecydowanie zbyt długo musimy czekać na wizytę u specjalisty. Do tego ceny za leczenie prywatne i podejście lekarzy. To i tak nic w porównaniu do tego, jak wygląda służba zdrowia w Wielkiej Brytanii.

Apteka internetowa UK – naprzeciw potrzebom rodaków

Rodacy, którzy nawet na stałe mieszkają w Wielkiej Brytanii, zdecydowanie wolą wybrać wizyty u polskich lekarzy niż miejscowych. Choć jest to związane z kosztami dojazdu oraz terminami nie zawsze odpowiadającymi pacjentowi, to można liczyć na trafniejsze diagnozy i właściwe leczenie. Nie bez powodu również produkty znane w Polsce, nie tylko lekarstwa, ale i preparaty stosowane doraźnie, bez recepty, a nawet kosmetyki czy zioła, oferuje polska apteka UK można by rzec, iż słynie z tego, że to nie tylko lekarze wydają diagnozy, ale farmaceuci również.

Choć może to śmieszyć, wizyta u lekarza pierwszego kontaktu w Wielkiej Brytanii, może skończyć się diagnozą na podstawie informacji znalezionych w Google. Właściwie jedyny plus takiego zachowania to fakt, że pacjent nie musi wybierać się do specjalisty, a tym bardziej do placówki prywatnej, w której najczęściej zostawia się spore sumy.

Różnice pomiędzy polską a brytyjską służbą zdrowia są niemalże namacalne. Diagnozy stawiane na podstawie Internetu to tylko część z przypadłości, z którymi zmaga się tamtejsza służba zdrowia. Niestety umówienie się na zwykłą wizytę lekarską, oznacza wiszenie na telefonie, bez gwarancji możliwości zapisania się na dany dzień. Przeważnie trzeba czekać kilka dni, a w ekstremalnych sytuacjach nawet miesiąc. Przypadki niecierpiące zwłoki teoretycznie mogą skorzystać z odpowiednika polskich izb przyjęć i oddziałów ratunkowych, ale w praktyce to pielęgniarka najpierw dokonuje badania i decyduje, czy pacjent faktycznie wymaga szybkiej porady lekarskiej.

Dlaczego polska apteka?

Biorąc pod uwagę fachowość brytyjskich lekarzy, ale i ceny, rodaków cieszy dostępność miejsca, jakim jest polska apteka UK może pochwalić się niestety niezadowalającym poziomem usług medycznych, a dzięki polskim aptekom, rodacy mają szansę nabywać polskie produkty medyczne w atrakcyjnych cenach.