Letnia wyprawka dla noworodka — co warto kupić?

Letnia wyprawka dla noworodka — co warto kupić?

Rodzice w trakcie kompletowania wyprawki dla niemowlaka powinni zwrócić uwagę na porę roku, w której przyjdzie na świat mały bobas. Jest to na tyle istotne, że pomimo faktu, iż podstawowe składowe wchodzące w jej skład są podobne, to jednak można zauważyć mnóstwo drobnych różnic, które mają wpływ na komfort noworodka. Niestety bywa tak, że niewłaściwe przygotowanie oraz brak wystarczającego przemyślenia niesie ze sobą niepożądane skutki, takie jak np. kocyk dla niemowlaka o nieodpowiedniej grubości i braku przewiewności, może latem doprowadzić do przegrzania maluszka.

Lekki kocyk dla niemowlaka i nie tylko — co zabrać ze sobą na letni spacer z niemowlakiem?

Wybierając się na letni spacer z niemowlakiem, trzeba pamiętać, iż godziny popołudniowe, gdy słońce świeci dość intensywnie, jeśli jest taka możliwość, powinny być wybaczone ze spacerów. Wychodząc z takim maluszkiem, trzeba zaopatrzyć się w akcesoria dla niemowlaków, które gwarantują komfort malucha oraz sprawią, że będzie on jedynie przyjemnością. Doskonałym przykładem takiej rzeczy jest przewiewny i lekki kocyk dla niemowlaka.

Jednym z ważniejszych elementów w trakcie tętnicy spacerów jest wózek. Dokonując zakupu poszczególnych składowych wyprawki dla noworodka, należy zwrócić uwagę na to, aby był to wózek uszyty z materiału, który posiada odpowiedni filtr UV. Warto również zastanowić się nad swoim gustem kolorystycznym. Zdecydowanie częściej rodzice maluszków urodzonych latem decydują się na jasne kolory, które nie przyciągają tak mocno promieni słonecznych, jak ciemne.

W przypadku z w którym kupiony wózek nie posiada w swoim wyposażeniu parasolki, koniecznie trzeba uzupełnić wyprawkę o ten element. Bez problemu można znaleźć modele uniwersalne, które pasują do wózków różnych producentów. Najlepiej, aby materiał, którym jest pokryta powierzchnia parasolki, także posiadał właściwy filtr UV.

Co więcej, konieczna może okazać się również moskitiera do wózka, posiadająca dość drobne oczka, które nie pozwalają przedostać się niewielkim insektom. Moskitiera powinna cechować się również odpowiednią cyrkulacją powietrza.

Dla wygody bobasa przydatna będzie specjalistyczna poduszka do wózka. Może to być specjalna poduszka ortopedyczna lub model klin w odpowiednim rozmiarze. Gwarantują one prawidłowy komfort oraz cyrkulację powietrza, która ogranicza pocenie się główki.

W związku z faktem, iż nie zawsze temperatura jest właściwe wysoka dla noworodka, zaleca się zabrać na spacer w koszyku lekki kocyk dla niemowlaka. W czasie chłodu czy wiatru to akcesorium pozwoli szybko zabezpieczyć maluszka przed niekorzystnymi warunkami.

Ostatnim składnikiem udanej wyprawki letniej jest pieluszka bambusowa. Wszystko dlatego, że tkanina wykonana z bambusa cechuje się właściwościami termoregulacyjnymi. Oznacza to, iż przykryty nią niemowlak odczuwa przyjemny chłód, ponieważ ma ona zdolność do obniżenia temperatury o 2-3 stopnie w stosunku do warunków zewnętrznych.

Z tych rzeczy można zrezygnować podczas kompletowania wyprawki na lato

Choć okres letni jest przeważnie czasem, w którym dominują podwyższone temperatury, to nie można zapomnieć, iż zdążają się także zdecydowanie chłodniejsze dni. W związku z tym nie można rezygnować z zakupu cieplejszej odzieży. Bez wątpienia warto jednak te produkty ograniczyć. W okresie letnim ubranka dla niemowląt, które wykonane są z bardzo grubych materiałów typu welur, muszą być zakupione w pojedynczych sztukach. Trzeba pamiętać, iż dziecko szybko wyrasta z pierwszych rozmiarów i nie ma sensu doprowadzać do sytuacji, w której produkty „na wszelki wypadek” zajmowały miejsce w szafie.