Magnetyzujące festiwale Nowego Jorku

Nowy Jork to miasto, które nigdy nie śpi. Poza zabytkami ma do zaoferowania znacznie więcej, czyli mnóstwo cyklicznych imprez. Nadchodzące wakacyjne miesiące sprzyjać będą zwłaszcza kinomaniakom i fanom tenisa, choć nie tylko. Przeczytaj i dowiedz się co Nowy Jork ma Ci do zaoferowania.

Nowojorski Festiwal Filmowy

Przełom sierpnia i października to z pewnością wspaniała okazja dla kinomaniaków, o której nie można zapomnieć planując swoje wakacje w Nowym Jorku, zwłaszcza gdy planujesz zwiedzić te piękne miasto nieustannie tętniące życiem między 28 sierpnia a 14 października 2012 roku. Nowojorski Festiwal Filmowy organizowany jest już od 1963r. i co roku przyciąga rzesze fanów ambitnego kina. Nie zwlekaj więc z decyzją, zwłaszcza że dostępne są teraz tanie loty do Nowego Jorku.

Parada Pułaskiego

Nowy Jork to także szansa na pójście polskimi śladami i wzięcia udziału w paradzie Pułaskiego, która ma miejsce w pierwszą niedzielę października. Może więc warto choć trochę przedłużyć swoje wakacje – zwłaszcza studenckie, by móc na żywo poczuć niepowtarzalny klimat tej parady?! Tegoroczna parada organizowana 7 października 2012 zapowiada się znakomicie, gdyż będzie to już 75, a więc diamentowa rocznica parady Pułaskiego. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że Kazimierz Pułaski to bardzo ceniona postać w Stanach, która znana jest każdemu w Ameryce.

Międzynarodowe mistrzostwa USA w tenisie

Gratką da fanów tenisa z pewnością będą międzynarodowe mistrzostwa w tenisie, odbywające się corocznie na przełomie sierpnia i września. Dzielnica Queens przyciąga nie tylko fanów tenisa pragnących z bliska przyjrzeć się gwiazdom na korcie, ale także sportowców marzących o zdobyciu ogromnej fortuny, a jak wiadomo szczęście sprzyja najlepszym.

Wakacje z Szekspirem

Na miłośników Szekspira także czeka niespodzianka w Nowym Jorku. W Central Parku między 5 lipcem a 25 sierpnia, możemy wziąć udział w spektaklach w oparciu o książki Szekspira.

A może tak odrobina Broadwayu?

Chcesz poczuć się jak na Brodawayu? Nie ma problemu! Wybierz się tylko do Bryant Parku, a będziesz mógł rozkoszować się tańcem i czerpać radość ze wspólnego piknikowania równocześnie. Czy można chcieć czegoś więcej?! Śmiało wybierz się zatem na podbój Nowego Jorku, a zapewne znajdziesz tam coś dla siebie.