Wszystko co warto wiedzieć o Google

Google – z powodzeniem można mówić o najbardziej popularnej, każdemu znanej i chętnie wykorzystywanej wyszukiwarce internetowej. Kiedy tak naprawdę powstała wyszukiwarka, bez której dziś trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie w przepastnym świecie Internetu? Kiedy powstało Google?

Kiedy powstało Google?

Google powstało dzięki dwóm osobom. Pierwszy ze współzałożycieli to Lary Page urodzony 26 marca 1973 roku w Lansing. Drugim jest zaś Siergiej Michajłowicz Brin, urodzony w ZSRR 21 sierpnia 1973 roku. Studia na kalifornijskim uniwersytecie Stanforda stały się miejscem ich poznania. Niegdysiejszy chaos w Internecie, z którym się zmagali, doprowadził do pomysłu stworzenia wyszukiwarki internetowej. Miała one bowiem za zadanie, które zresztą spełnia do dziś, sprzyjać uporządkowaniu narastających zasobów. Kiedy powstało Google? Znalezienie niezbędnych informacji trwało aż do 1996 roku, kiedy to studenci postawili na algorytm PageRank. Ta nowatorska metoda okazał się niezawodna.

Dwa lata później autorzy założyli spółkę Google Inc. Google stało się bardzo szybko fenomenem. Co więcej, twórcom przyniosło na tyle duże dochody, że mogli zadbać o właściwy rozwój wyszukiwarki internetowej. Firma się rozrosła, a obecnie udostępniana internautom wyszukiwarka, cechuje się przede wszystkim innowacyjnością, prostotą i skutecznością.

Wiemy już, kiedy powstało Google, a co jeszcze warto sobie przyswoić?

Wedle danych z 2008 roku, googlowska wyszukiwarka internetowa pozwoliła na zindeksowanie ponad biliona stron www. Biorąc pod uwagę szybki postęp, rozwój technologii i ciągłe udoskonalenia, aż trudno sobie wyobrazić o jakiej liczbie zindeksowanych stron można mówić ponad 10 lat później.

Biznes dwóch osób stał się nie tylko okazją do stworzenia narzędzia, które wydaje się być nieograniczone w czasie. Model biznesowy polegający na publikowaniu prostych reklam, przyniósł wiele korzyści finansowych. Proste rozwiązanie, choć wymagające pomysłu i pracy, dziś bije na głowę inne wyszukiwarki.