Wyposażenie domu w kuchenne sprzęty i akcesoria

Według statystyk Polacy przeznaczają na gotowanie w kuchni od 1 do 2 godzin dziennie. A przygotowywanie posiłków nie jest możliwe bez odpowiednich akcesoriów. Wyposażenie domu w przypadku przestrzeni kuchennej powinno obejmować nie tylko sprzęty AGD, ale i narzędzia, dzięki którym gotowanie jest przyjemniejsze i wygodniejsze. Sprawdź, jakich sprzętów i akcesoriów nie powinno zabraknąć w kuchni!

Wyposażenie domu w sprzęty do gotowania i pieczenia

Skoro kuchnia, zaraz po salonie, jest jednym z najważniejszych miejsc, a Twoim marzeniem jest wyposażenie domu w te najbardziej praktyczne rzeczy, koniecznie zainwestuj przede wszystkim w sprzęty umożliwiające gotowanie i pieczenie. Które z nich są najważniejsze? W gotowaniu podstawą są garnki, pokrywki, patelnie i naczynia żaroodporne. Warto wybierać gotowe komplety naczyń. W takim przypadku wszystkie garnki utrzymane są w jednolitej formie wykończenia i posiadają idealnie dopasowane pokrywki. Decydując się na zestaw, najlepiej sięgać po modele lepszej jakości, aby zakupione sprzęty służyły jak najdłużej. Do pieczenia zarówno deserów, jak i potraw potrzebne są blachy, formy oraz akcesoria. Które warto wybrać? Najlepiej takie o wielu kształtach i różnorodnym przeznaczeniu. Dobrze mieć solidne blachy z fakturowanym dniem w kształcie kwadratowym lub prostokątnym do keksów czy pasztetów, rozpinane tortownice, a także specjalne formy do przygotowywania tarty, babki i babeczek. Dużym ułatwieniem w całym procesie pieczenia są akcesoria. Przykładem tych najpraktyczniejszych jest wałek, waga, miarka, stolnica, separator do jajek, szpatułka do ciasta, pędzel kuchenny, artykuły jednorazowe (np. papier do wypieków, foremki do ciastek) oraz narzędzia do dekorowania, czyli ołówki lub pisaki do zdobień, rękawy i szpryce cukiernicze, wałki dekoracyjne, a nawet świeczki na tort czy pieczątki do ciastek.

Wyposażenie domu w akcesoria i narzędzia kuchenne

Przygotowując idealne wyposażenie domu, w kuchni oprócz sprzętów do gotowania i pieczenia nie może zabraknąć akcesoriów oraz innych narzędzi kuchennych. Jest ich naprawdę dużo, a każda rzecz ułatwia różne czynności wykonywane w kuchni. Wybór odpowiednich akcesoriów powinien być oparty na własnych potrzebach. Im gotowanie jest bardziej różnorodne, tym więcej narzędzi warto wykorzystać w swojej przestrzeni kuchennej. Oprócz podstawowych talerzy, sztućców, misek i desek, do najczęściej wybieranych akcesoriów można zaliczyć chochle, durszlaki, lejki, łopatki, łyżki np. do ziemniaków, mątewki, nożyczki kuchenne, obieraczki, szczypce, trzepaczki, tłuczki, sitka, ugniatacze do ziemniaków, a także duże widelce i szpilki do zrazów lub szaszłyków. Mając w domu takie rzeczy, przygotowywanie śniadania, obiadu czy kolacji idzie bardzo sprawnie. Nie można jednak zapominać o bardziej specjalistycznych narzędziach o konkretnym przeznaczeniu. Przykładem takich rzeczy są drylownice, dziadki do orzechów, młynki do przypraw, moździerze, otwieracze, wyciskacze, suszarki do sałat, szatkownice, tarki, zapalarki, krajalnice, a także maszynki do mięsa, warzyw lub makaronu. To, które z nich są naprawdę potrzebne, zależy od naszego stylu gotowania.

Wyposażenie domu – postaw na modną kuchnię!

Wyposażenie domu w przypadku przestrzeni kuchennej nie powinno dotyczyć jedynie sprzętów, narzędzi i akcesoriów. Warto docenić również dodatki, dzięki którym wnętrze stanie się nie tylko praktyczne, ale i pięknie urządzone. Zwróć uwagę na firany – niby prosta rzecz, a potrafi całkowicie odmienić wnętrze! Warto wybierać efektowne marszczenia lub ciekawą grafikę. Z kolei kolorowe rolety delikatnie przełamią monotonię i urozmaicą cały wystrój. W kuchni atrakcyjnie prezentują się stalowe, ozdobne pojemniki do przechowywania. Puszki ustawione na półkach staną się jedną z najważniejszych dekoracji. Wbrew pozorom na wystrój kuchni pozytywnie wpłyną też elementy takie jak ścierki i ręczniki. Ich kolor czy wzór świetnie prezentuje się na tle zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Nie można również zapomnieć o dekoracji stołu. Zawsze warto mieć w zanadrzu stylowy obrus lub bieżnik, praktyczne serwetki i świeczniki. Na środku stołu kuchennego ustaw dekoracyjny wazon ze świeżymi kwiatami, a na ścianie powieś zegar – oryginalny lub wykończony modnym kolorem. W tak urządzonym wnętrzu można nie tylko wygodnie gotować, ale i przyjmować gości, czy spędzać radosny czas wspólnie z rodziną.