5 pomysłów na wakacyjną pracę dla studenta

Wakacje to doskonały czas dla studentów. Nie tylko po to, by odpocząć od przygotowań do sesji, ale i móc zarobić swoje pierwsze pieniądze lub wykorzystać zdobyte umiejętności w praktyce. Możliwości jest wiele: kurs na animatora, opiekuna osób starszych oraz inne. Co wybrać?

Kurs na animatora – przyjemne z pożytecznym

Choć do wakacji zostało jeszcze trochę czasu, studenci już teraz mogą zacząć się rozglądać za sezonową pracą. Jedną z opcji jest kurs na animatora. Najogólniej rzecz biorąc, animator jest odpowiedzialny za dobrą zabawę danej grupy. Może zajmować się dziećmi, młodzieżą czy nawet dorosłymi. Jego zadaniem jest organizacja czasu wolnego i uczynienie go atrakcyjnym.

Kurs na animatora to tak naprawdę połączenie przyjemnego z pożytecznym. Może go podjąć praktycznie każda osoba, nie ma szczególnych ograniczeń. Nie jest również potrzebne doświadczenie, a jedynie umiejętność pracy w grupie i głowa pełna pomysłów. Kurs na animatora to szansa na późniejsze znalezienie stałego zatrudnienia lub zajęcia dodatkowego, ale na znacznie dłużej niż jedynie w trakcie wakacji.

Sezonowo za granicą

Wyjazdy zagraniczne na wakacje, to najczęściej możliwość znalezienia pracy na magazynie lub w zakładach produkcyjnych. Ponadto przy zbieraniu owoców sezonowych. Dla wielu osób taka praca fizyczna jest świetną okazją, by niemało zarobić, poduczyć się języka, zawrzeć nowe znajomości, jak i poznać odmienną kulturę.

Opiekun osób starszych lub niepełnosprawnych

Osoby, które lubią pomagać i czują do tego powołanie, mogą zrobić kurs na opiekuna osób starszych lub niepełnosprawnych. Choć jest to wymagająca praca, to jednak z ludźmi potrzebującymi, dlatego przynosząca mnóstwo satysfakcji.

Wychowawca kolonijny

Chęć pogodzenia czasu spędzonego w ciekawych miejscach z wykorzystaniem swoich umiejętności pedagogicznych? Nic trudnego. Do wyboru są bowiem kursy na wychowawców kolonijnych. Dzięki nim można połączyć odbywanie studenckich praktyk, z pożytecznie spędzonymi wakacjami nad morzem czy też w górach.

Kierowca w sezonie

Miłośnicy spędzania czasu za kierownicą, mogą również podjąć pracę jako kierowcy w pizzerii lub firmach cateringowych. Wakacyjny czas szybciej leci, a do tego pozwala na uzyskanie dochodu, i również staje się szansą na tymczasową pracę dodatkową, niekoniecznie tylko w wakacje.