Jak osuszać dom po zalaniu?

osuszanie budynkow lodz

Ściany po zalaniu wyglądają często bardzo źle. Nie chodzi tu już tylko o estetykę wnętrza, ale też uszkodzenia, które się pogłębiają. Co robić, aby szybko i skutecznie osuszyć ściany i ochronić się przed rozwojem grzyba lub pleśni?

Od czego zacząć i o czym bezwzględnie pamiętać?

Niektóre osoby chcąc pozbyć się wilgoci, popełniają nagminny błąd, za który muszą słono zapłacić. Chodzi tu o przesadne podgrzewanie pomieszczenia do temperatury przekraczającej 30-35 stopni. Takie zachowanie jest skuteczne, ale tylko do pewnego momentu. Traktowanie mebli wysoką temperaturą powoduje wypaczanie mebli oraz innych powierzchni drewnianych. Powstaje skutek odwrotny do oczekiwanego, a mianowicie zaczyna tworzyć się wilgoć.

Najważniejsza jest w przypadku zalania wentylacja, za której pomocą zawilgocone powietrze zostaje wyprowadzone na zewnątrz budynku. Warto też zaopatrzyć się w osuszacze powietrza. Ich działanie polega na zbieraniu wilgoci, skraplaniu jej do zbiorników lub wydmuchiwanie jej na zewnątrz poprzez wentylacyjne kanały. Oprócz korzystania z takich środków, warto wspomóc ich pracę wentylatorami osiowymi lub promieniowymi. Dzięki nim powietrze jest poddane lepszej cyrkulacji.

Wezwij pomoc profesjonalistów – na pewno skutecznie osuszą mieszkanie!

Jeśli nie wiesz, jak się zabrać do osuszania ścian lub stopień zawilgocenia jest bardzo duży, zadzwoń po fachowców. Zapytaj znajomych, którzy mieli przed Toną taki problem lub poszukaj w Sieci. Wpisz w wyszukiwarkę poszukiwaną frazę wraz z miastem, np. osuszanie budynków Łódź. Dzięki temu wybierzesz strony, które odnoszą się do miejsca Twojego zamieszkania.

Czego można spodziewać się po firmie zajmującej się profesjonalnym osuszaniem ? Na pewno dokonają szczegółowych oględzin mieszkania i określą stopień zawilgocenia. Mogą też wykonać stosowne pomiary, które precyzyjnie określą stopień uszkodzenia ścian. Firma dobierze profesjonalny sprzęt dopasowany do konkretnej sytuacji. Oprócz dokładnego osuszania ścian czy podłóg pracownicy pomogą Ci zadbać o odpowiednie właściwości termoizolacyjne budynku.