Na czym polega tzw. opróżnianie mieszkań

dezynsekcja łódź

Opróżnianie mieszkań to sytuacja, w której z różnych względów, dotychczasowy mieszkaniec już nim nie przebywa, a pozostawił po sobie lokal, który z czasem może być źródłem sporych nieprzyjemności, czy niebezpieczeństw. Kiedy warto zlecić opróżnianie mieszkania profesjonalistom?

Kiedy opróżnia się mieszkanie?

Wbrew pozorom, większość z nas robi to przynajmniej raz w życiu, choćby przy okazji przeprowadzki. W najprostszej sytuacji polega to po prostu na wyniesieniu z mieszkania wszystkich rzeczy poprzednich lokatorów, tak by to co zostało można było wysprzątać, ewentualnie przeprowadzić wymagany remont, przed przekazaniem lokalu kolejnym mieszkańcom. W takim wypadku najczęściej jesteśmy sobie w stanie poradzić bez pomocy specjalistów, ale są też przypadki zdecydowanie bardziej skomplikowane, w których wymagany jest szereg innych działań. Mieszkania powinny być opróżnione przez specjalistów w przypadku śmierci lokatora, którego nikt nie znalazł w odpowiednim czasie, po eksmisjach, a także osobach z niektórymi problemami natury psychicznej (np. zbieractwo). We wszystkich tych sytuacjach istnieje ryzyko, że w lokalu zaczęły wydzielać się niebezpieczne substancje, lub zalęgli się niechciani goście.

Kto wynajmuje profesjonalistów do opróżniania mieszkań?

W przypadku śmierci i odpowiednio szybkiego znalezienia zwłok opróżnieniem mieszkania zajmują się najczęściej najbliżsi na własną rękę, którzy oczywiście jeżeli uznają to za stosowne mogą zwrócić się o pomoc do profesjonalistów. Bywa też tak, szczególnie w budynkach wielorodzinnych i blokach, że obecność specjalistów wymusi np. spółdzielnia, czy wspólnota, ze względu właśnie na bezpieczeństwo i komfort pozostałych mieszkańców. W przypadku eksmisji lokatora koszty najczęściej ponosi eksmitujący, ponieważ mieszkaniec nie ma na to środków, a pomoc w opuszczeniu przez niego mieszkania z tym co może z niego zabrać jest wymagana przez prawo. W takich przypadkach zwykle są to lokale w bardzo złym stanie technicznymi i samo opróżnienie nie wystarczy. Wymagana jest również dezynsekcja, odgrzybianie, czy inne procedury wymagające specjalistycznej wiedzy i sprzętu.

Jak wybrać firmę do opróżniania mieszkania?

W przypadku gdy zależy nam na kompleksowej usłudze możemy zapomnieć o zwykłej firmie przeprowadzkowej. Firmy, które się tym zajmują najczęściej świadczą komplet usług od dezynsekcji, odgrzybiania, po opróżnianie lokali, więc wystarczy, że wpiszesz interesujące się miasto, np. dezynsekcja Łódź i na pewno otrzymasz kilka odpowiednich wyników.