Jak pomalować pokój?

Malowanie ścian jest bardzo ważnym etapem remontu. Może również służyć odświeżeniu wyglądu wnętrza, dlatego ważne jest, aby wykonać tę czynność starannie. Tylko wtedy możemy być pewni, że efekt, który uzyskamy, będzie estetyczny.

Co zrobić przed rozpoczęciem malowania?

Absolutną podstawą, zanim przystąpimy do malowania, jest wyrównanie ścian i jeśli zachodzi taka potrzeba to, musimy również zdjąć pozostałości starej farby. Z powierzchni ścian należy usunąć również pył i różnego rodzaju zabrudzenia. Należy ją również odtłuścić. Można to zrobić za pomocą kuchennej gąbki nasączonej detergentem. Jeśli powierzchnia ściany jest nierówna i zawiera uszczerbki w strukturze, należy je wypełnić. Zanim zadamy sobie pytanie jak pomalować pokój, powinniśmy zabezpieczyć go przed zabrudzeniami. Można to zrobić za pomocą taśmy malarskiej i folii. Należy umieścić ją na podłodze, ale też meblach. Na podłodze można umieścić również papierowe gazety. Folią należy zabezpieczyć również włączniki, gniazdka i listwy.

 Jak pomalować pokój?

Za nami już faza oczyszczenia ścian. Zabezpieczyliśmy też pokój, więc teraz pozostaje pytanie o to, jak pomalować pokój. Tę czynność należy rozpocząć od umalowania sufitu, a konkretnie od rogu znajdującego się przy oknie. Odpowiadając na pytanie o to jak pomalować pokój, należy zaopatrzyć się w różnego rodzaju pędzle. Do malowania sufitu i ścian z powodzeniem może posłużyć szeroki wałek. W przypadku krawędzi najlepiej sięgnąć po wąski pędzelek. Następnie należy pomalować najtrudniej dostępne miejsca ścian. Czego unikać w trakcie malowania pokoju? Najważniejsze jest równomierne rozprowadzenie farby. Zapobiegnie to powstawaniu nieestetycznych zacieków. Należy również pamiętać o tym, że kolejną warstwę farby można położyć dopiero po wyschnięciu pierwszej. Precyzja i dokładność są ważne podczas każdego malowania, ale jest to wyjątkowo ważne w przypadku nasyconych i jaskrawych barw. Przy ciemnych kolorach bardziej widać wszelkie niedociągnięcia.