Jak skupić się na swoim zadaniu?

Czas wykonania powierzonego zadania zależy od tego jak dobrze się na nim skupimy. Wszystkim zależy, żeby wykonać swoją pracę szybko i efektywnie. O ile, kiedy siedzimy w pracy, jest to łatwiejsze, bo mamy przysłowiowego bata nad głową, to w domu jest już trochę trudniej.

Nie chce mi się

Powinno się unikać osób, które często powtarzają, jaką to trudność sprawia im zmobilizowanie się do pracy. Sami też powinniśmy odpuścić takie gadanie. Bo co to da? Będziemy zniechęceni, znużeni i pogrążeni w poczuciu krzywdy, że musimy pracować. O wiele łatwiejsze staje się życie, jeżeli będziemy wmawiać sobie, że chce nam się pracować, a to co robimy, jest całkiem ciekawe.

Wyloguj się z mediów społecznościowych

Spokojnie, to tylko na czas pracy. Ciągłe czytanie komentarzy na jakiś bardziej interesujący temat albo czytanie pospolitych portali nie sprzyja optymalizacji czasu pracy. Im szybciej skończysz swoje zadanie, tym szybciej będziesz mógł zająć się czymś przyjemniejszym. To samo tyczy się włączonego telewizora, czy rozmów przez telefon. Kiedy ograniczymy wszystkie zbędne czynności, czas wykonywania naszej pracy się skróci, a jej jakość wzrośnie.

Kiedy brakuje motywacji – trening mentalny

Czasem brakuje nam czegoś, co zmotywuje do działania. Wizja ukończonego zadania i zadowolonej miny szefa może nie wystarczyć. Kiedy brak motywacji przekłada się na inne sfery życia i powoduje frustrację, należy poszukać na to jakiegoś sposobu. Dobrym pomysłem jest tzw. trening mentalny. Jest to forma pracy nad rozwijaniem swojego potencjału. Trening mentalny można przeprowadzić np. z książką-poradnikiem lub trenerem. Obecnie jest to bardzo modny sposób wspierania swojego rozwoju osobistego.

Wyśpij się i zjedz coś odżywczego

Nie ma nic gorszego, niż zabrać się do pracy będąc już zmęczonym. Oczy nam się zjeżdżają i nie jesteśmy w stanie niczego z siebie wykrzesać, a skupienie przychodzi nam z dużym trudem. Sen jest nam potrzebny i lepiej uciąć sobie półgodzinną drzemkę i potem usiąść do pracy niż pracować na oparach. Jeśli chodzi o jedzenie to dobrze zjeść coś dobrego, co nas nie uśpi, czyli nie powinniśmy przesadzić z ilością węglowodanów w posiłku.