Jesteś sportowcem? Trener mentalny może Ci się naprawdę przydać!

Chcesz wiedzieć kim jest trener mentalny i w jaki sposób może pomóc Ci wykorzystać psychologię sportu i trening mentalny, aby szybciej, łatwiej i zdrowiej osiągnąć lepsze zdrowie, kondycję i cele sportowe i uzyskać pożądane rezultaty? W tym artykule dowiesz się nieco więcej na ten temat.

Kim jest trener mentalny i jak pomaga sportowcom?

Trener mentalny to osoba, która udziela wskazówek dotyczących myślenia, które pomagają zbudować motywację, pewność siebie – niezbędne zarówno w kontekście kondycji, treningu, jak i życia. Tworzy pozytywne obrazy: Kiedy ćwiczysz, pokazuje Ci jak wykorzystać pozytywne mentalne obrazy podczas całego treningu, aby stworzyć poczucie szybkości i mocy. np. jeśli spacerujesz lub biegasz i dochodzisz do nieoczekiwanego wzgórza, po rozmowie z trenerem mentalnym zaczniesz sobie wyobrażać magnes przyciągający Cię bez wysiłku na jego górę. W ten sposób zaczynasz się uczyć jak używać wizualizacji przed, w trakcie i po treningu, aby budować pewność siebie i motywację.

Trener mentalny uczy, że słowa mają moc!

Od trenera personalnego dowiesz się, że powtarzanie pozytywnych deklaracji ma moc. Negatywne myślenie jest powszechne; każdy ma wewnętrznego krytyka. Stań się świadomy tych myśli – to pierwszy krok. Nie walcz z nimi; po prostu potwierdź ich obecność, a następnie zastąp słowa negatywne – pozytywnymi.

Do tego dochodzi też docenianie chwili, w której w danym momencie się znajdujesz. Przypomnij sobie, aby pozostać tu i teraz. Zamiast powtarzać przeszłe błędy lub martwić się o przyszłość, pozwól przeszłości i przyszłym wydarzeniom zniknąć na drugi plan – trener mentalny pomaga każdemu docenić to co teraz i tutaj.

Tak samo podpowie, jak wykorzystać wszystko w swoim treningu na swoją korzyść. Podpowie, jak skoncentrować się na swoim bezpośrednim celu. Podpowie, jak podzielić swoje cele treningowe na małe, łatwe do opanowania – byś wiedział, jak zacząć się skupiać tylko na pierwszej części, a nie na całym trening, co w takiej perspektywie mogłoby być dużo trudniejsze.