Najlepsze prezenty dla niemowlaka

Kiedy komuś ze znajomych czy rodziny rodzi się dziecko, jedziemy po pewnym czasie je zobaczyć. Nie wypada jechać na pierwsze odwiedziny do dziecka bez prezentu i wtedy się zaczyna dylemat. Co kupić? Coś praktycznego czy jakieś zabawki? A może coś dla młodej mamy? Może pieluchy?

Dużo łatwiej jest wybrać prezent dla dziecka, kiedy ma się już swoje. Najlepiej nie za duże, wtedy najwięcej się pamięta z tego okresu. Jednak niewiele osób jest w tak komfortowej sytuacji. Kiedy kompletnie nie wiemy co kupić, zawsze możemy zapytać młodej mamy, co by się jej przydało. Kiedy w domu pojawia się maleńkie dziecko, potrzeby są ogromne.

Ręczniki dla dzieci z imieniem

Obecnie na topie są prezenty, które są bardzo osobiste. Imię czy dedykacje można wygrawerować i wyhaftować dokładnie na wszystkim. Kiedy dajemy taki prezent, osoba obdarowana czuje, że włożyliśmy pewien wysiłek w to, żeby sprawić jej przyjemność. Srebrne łyżeczki z grawerem są raczej zarezerwowane na chrzest, jednak np. ręczniki dla dzieci z wyhaftowanym imieniem i datą urodzenia są bardzo osobistym, a jednocześnie praktycznym podarunkiem.

Pieluchy, chusteczki, mydełka

Taki zestaw zazwyczaj kupujemy, kiedy mamy 10 minut przed wizytą, aby wpaść do marketu i złapać cokolwiek z półki. Kupno takiego prezentu nie wymaga żadnego szczególnego wysiłku, jednak żadna mama chyba nie pogardzi środkami higienicznymi dla dziecka, gdyż zużywa się tego bardzo dużo.

Zabawki

Na zabawki noworodek nie zwróci raczej jeszcze uwagi, ale jeśli planujemy odwiedzić kilkumiesięczne dziecko, to jest to jak najbardziej dobry pomysł. Wybór jest ogromny. Na szczęście na opakowaniach napisane zazwyczaj jest dla dziecka, w jakim wieku przeznaczona jest zabawka. Nie warto kupować zabawek na wyrost, gdyż dziecko może sobie z nimi nie poradzić lub się zwyczajnie ich bać.

A co z mamą

Zazwyczaj o młodej mamie się zapomina. To smutne, ale niestety prawdziwe. Może dla odmiany warto pomyśleć o niej i kupić jej jakiś mały upominek. Nawet zwykłe czekoladki mogą sprawić, że nie będzie czuła się pominięta.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na ręczniki dla dzieci, środki czystości czy zabawki najważniejsze są odwiedziny i czas spędzony z bliskimi. Prezent to tylko zwyczajowy dodatek.