Sposoby na czysty samochód

Kupując nowe auto można mieć pewność, iż pachnie ono świeżością. Jednak w sytuacji kupna używanego samochodu, takiej pewności mieć nie można. Nie jest to jednak powód do zmartwień. Dzięki kilku sprawdzonym sposobom oraz częściom do auta, takim jak np. chlapacze Subaru Impreza oraz każdy inny niesamowity model (niezależnie od czego czy jest nowy czy stary) będzie pachniał i błyszczał jak nowy.

Sposób na przyjemny zapach w samochodzie

Nie każdy lubi zapachy odświeżaczy powietrza, zwłaszcza tych samochodowych. Według niektórych, nie zawsze są one dobrze odbierane przez dzieci. Na szczęście można samemu wykonać swój własny samochodowy odświeżacz powietrza. Niezbędne do jego przygotowania są kawałek materiału oraz ulubiony olejek eteryczny (rozmarynowy, świerkowy, pomarańczowy, paczulowy) . Należy pokropić nim skrawek szmatki i kolejno umieścić ją w wybranym miejscu. Tak przygotowany świeży zapach powinien służyć przez kilka tygodni.

Czasami bywa, iż w samochodzie pojawił się niemiły zapach, który jest wyczuwalny pomimo stosowania najróżniejszych odświeżaczy powietrza. W celu pozbycia się go należy wlać do miseczki biały ocet, a następnie pozostawić ją na całą noc w bezpiecznym miejscu w aucie, tak aby się nie wylał.

Czyste szyby w samochodzie

Smugi na oknach są zmorą wielu kierowców. W dodatku nie każdy płyn potrafi sobie z nimi poradzić, a te skuteczne najczęściej są najdroższe. Jest jednak pewien sposób na czyste szyby, który nie wymaga poświęcenia sporej ilości pieniędzy. Wystarczą tylko 4 szklanki wody, 3 szklanki wódki oraz 2 szklanki płynu do naczyń. A narzędziami do całego procesu czyszczenia są szmatka i gąbka do mycia. Ponadto te bardziej oporne zabrudzenia warto usuwać za pomocą coli.

Odpowiednie chusteczki do samochodu

Chusteczki nasączone są cennym narzędziem, który pozwala na utrzymanie porządku w samochodzie. Bez większych trudności można przy jego pomocy sprzątnąć cały kokpit, a kurz nie będzie miał żadnych szans. Warto je posiadać w samochodowym schowku – czyli zawsze na wyciągnięcie ręki. Ogromnym plusem chusteczek nasączonych jest to, iż są one o wiele tańsze niż środek do czyszczenia w sprayu oraz to, iż nie wymagają wsparcia nabłyszczaczy.

Lepiej zapobiegać niż czyścić

Chlapacze są elementem samochodu, na który nie każdy zwraca uwagę. Jednak to właśnie one chronią auto przed błotem czy śniegiem, który wędruje pod koła i może pobrudzić auto. Jest to niedrogi element, a na pewno zaoszczędzi wielu wizyt na myjni.