Z jakiego materiału wykonać zadaszenie tarasu?

Deszcz czy słońce nie muszą być przeszkodą, by siedzieć na tarasie i wypoczywać. Potrzebny jest tylko nad nim daszek. Wykonać go można z różnych materiałów.

Decydując się na zadaszenie, nie można zaciemnić wnętrza domu. Dużym zainteresowaniem cieszą się więc zadaszenia tarasów wykonane z materiałów przezroczystych. Nie przeszkadzają promieniom słonecznym wpadać do pokoju, przy którym jest taras. Inna popularna możliwość to markiza. Dającą cień tkaninę można w razie konieczności zwinąć.

Zadaszenia tarasów z poliwęglanu

Przezroczysty poliwęglan to alternatywa dla szkła. Jest tańszy, a wygląda równie dobrze. To wytrzymałe tworzywo. Płyty poliwęglanowe wybierają osoby, które chcą mieć nowoczesne i eleganckie zadaszenie tarasu. Płyty wspierają się na metalowej konstrukcji. Daszek dobrze chroni przed deszczem. By chronił też przed słońcem, trzeba wybrać poliwęglan mleczny, dymiony brąz albo dowolny półprzezroczysty barwiony. Takie zadaszenia tarasów przepuszczają światło. Jest ono jednak łagodniejsze niż przy wersji przezroczystej.

Daszek ze szkła nad tarasem

Szkło to elegancki i najdroższy wybór. Choć jest ono materiałem tłukącym się, to nie należy obawiać się takiego zadaszenia tarasu. Daszki robi się ze szkła hartowanego. Ma ono dużo większą wytrzymałość niż tradycyjne. Zadaszenie ze szkła doskonale chroni przed opadami. Jeśli jest przezroczyste, to jest ten sam problem, co przy przezroczystym poliwęglanie.

Korzyści z wyboru markizy

Markiza to metalowa konstrukcja z zadaszeniem z tkaniny. Tkaninę można zwinąć, kiedy daszek nie jest potrzebny. Markizy to popularne zadaszenia tarasów. Tkaniny mają różne kolory i wzory, więc można znaleźć coś pasującego do budynku. Jest to znakomita ochrona przed słońcem oraz przed drobnym deszczem. Gdyby daszek nie był potrzebny i zaciemniałby wnętrze domu, można go zwinąć. Trzeba pamiętać, że nie należy zwijać tkaniny, jeśli jest wilgotna. Trzeba też uważać na silny wiatr. Ten rodzaj zadaszenia nie jest na niego odporny. Przed nadejściem silnych wiatrów tkaninę trzeba zwinąć.

Każda z tych możliwości ma atuty, ale też pewne słabe strony. I każda z nich to wybór dobry. Trzeba wybrać zadaszenie tarasu, uwzględniając swój gust oraz estetykę budynku. Ważne jest także, przed czym i w jakim stopniu ma ono chronić.