Jak wprowadzić lustra do aranżacji?

Lustra odgrywają bardzo ważną rolę w każdym wnętrzu i potrafią zdziałać bardzo wiele. Przede wszystkim odpowiadają za nadanie blasku, charakteru i optycznie powiększają cały pokój. Taki dodatek z powodzeniem może zastąpić zbędne dekoracje czy akcesoria. Jaka lampa nad lustro sprawdzi się najlepiej i jaki model warto wybrać?

Jakie wybrać lustro do salonu i czym je oświetlić?

Lampa nad lustro jest tak samo ważna, jak i wybór odpowiedniego lustra odbijającego światło, promienie słoneczne oraz interesujące obrazki wiszące na ścianach. Lustro to klasyczny element aranżacji, który sprawdzi się przede wszystkim w niewielkich salonach. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu większej ilości światła oraz rozjaśnieniu pokoju — to najlepsza z dostępnych opcji. W przypadku większych salonów masz większe pole do popisu i możesz zdecydować się między innymi na lustro postarzane, model z ciekawą ramą oraz intrygujący kształt. Na uwagę zasługują eleganckie modele — najlepiej prezentują się, kiedy łączy się je z odpowiednim oświetleniem. Lampa nad lustro ma przede wszystkim odgrywać funkcjonalną rolę, gdyż ułatwia przeglądanie się i dodatkowo pogłębia uzyskiwany efekt rozświetlenia.

Jednym z  najczęstszych zabiegów jest wieszanie lustra nad kanapą. W omawianym przypadku zastępuje obrazy czy rodzinne zdjęcia, pod warunkiem, że wybór padł na model z grubą i ozdobną ramą. W celu powiększenia pokoju warto zastosować całą kompozycję mniejszych luster. Niestandardowe kształty sprawdzą się w tym przypadku najlepiej. To intrygująca i nowoczesna dekoracja, która przyciąga wzrok i odwraca uwagę od niewielkich rozmiarów pomieszczenia czy innych mankamentów wnętrza. Kiedy wybór padnie na stosunkowo duże modele, lampa nad lustro powinna akcentować ich charakter. Z kolei lustrzane płytki ścienne ułatwiają rozjaśnienie pokoju i wprowadzają bardzo interesujący charakter – warto rozważyć ich zakup.

Lampa nad lustro stanowi bardzo ważny element wystroju wnętrza – jest to szczególnie widoczne w przypadku przedpokoju. Niewielkie pomieszczenie jest najlepszą wizytówką Twojego domu albo mieszkania, dlatego atrakcyjny wygląd powinien łączyć się z funkcjonalnością. Lustro ma być na tyle duże, że jesteś w stanie skontrolować swój wygląd przed wyjściem  domu, a dodatkowo doskonale wpływa na wygląd całego pomieszczenia (optycznie powiększa i rozjaśnia). Pamiętaj, że w lustrze mają się odbijać najbardziej atrakcyjne elementy wystroju, czyli na przykład konkretny mebel. Lustrzane fronty cieszą się szczególnie dużą popularnością w ciągu ostatnich kilku lat – zwróć na nie szczególną uwagę, gdyż prezentują się bardzo atrakcyjnie i stanowią świetny dodatek do stylu klasycznego oraz glamour.